Aktuality

ČLENSKÁ SCHŮZE ASI

 dne 22.4. 2023 od 10.05 hodin v prostorách RC Jablíčkov

(Počernická 524/64, Praha 10)

1) zahájení členské schůze, schválení programu členské schůze – hlasování členů 2) přehled realizovaných aktivit ASI za rok 2022
3) seznámení se stavem členské základny
4) příprava plánu činnosti na rok 2023

5) schválení účetní uzávěrky za rok 2022 – hlasování členů 6) dotazy, připomínky členů ASI

4. SETKÁNÍ ASI

Setkání je určeno především členům ASI, ale i širší odborné veřejnosti z řad rehabilitačních profesí a lékařů. Setkání není určeno pro rodiče našich klientů.

Kdy: 22.4.2023

Kde: v RC Jablíčkov na Praze 10, Počernická 64

Cena: pro členy ASI a přednášející je vstup zdarma

Pro nečleny ASI: 500,-

Stejně jako v minulých letech budou na programu odborné příspěvky, sdílení zkušeností z praxe. Součástí bude členská schůze spolku, která je naší každoroční povinností. Program není zatím dokončen, budeme rádi, pokud se stanete aktivními účastníky setkání.

Odborný program 4. Setkání bude probíhat po členské schůzi.

WORKSHOP “ Přístup Senzorická integrace a možnosti jeho využití v praxi“

Motto: „Terapie je umění a umění je terapie“ (Jane Ayres)

Komu je workshop určen: ergoterapeut, fyzioterapeut, klinický logoped

Termíny:       1. blok: 23.9. – 24.9.2023

                        2. blok: 20. 10. – 21.10. 2023

                        3. blok: 10.11. – 11.11. 2023

Workshop je třeba absolvovat v celém rozsahu, není možné se účastnit pouze některých bloků. Na základě Vaší přihlášky Vám bude vystavena faktura.  

Cena: 19 500,- Kč pro nečleny ASI

16 800,- Kč pro členy ASI

Místo konání: Praha (1.blok RC Jablíčkov; 2. a 3. blok v Play SI)

Časový plán: Workshop je navržen ve třech dvoudenních blocích, které na sebe v souvislostech navazují. Hodinová dotace: 48 vyučovacích hodin.

Obsah workshopu:

1.blok „Vědecký základ SI, vymezení terminologie jednotlivých smyslových systémů“

Cílem je seznámit účastníky se základními myšlenkami a teoriemi přístupu Senzorická Integrace a převedení těchto myšlenek do praxe. Teoreticky budou probrány všechny senzorické systémy a jejich souvislost s obtížemi v dětském věku.

2.blok „Hodnocení senzorického procesování v dětském věku“

Účastníkům budou představeny postupy využitelné při hodnocení stavu senzorického procesování u dětí. Základem kvalitní terapeutické intervence je identifikace obtíží v senzorickém procesování. Vyšetření jednotlivých senzorických systémů přispívá k nastavení terapeutických cílů a k úspěšně vedené terapii. Tomuto tématu se budeme podrobně věnovat, součástí bude praktické vyzkoušení testovacích možností přímo na místě a jejich následné využití v praxi (formou vyšetření vlastního klienta).

3.blok „Praktické využití SI přístupu v terapeutické intervenci“

Poslední část provede účastníky zásadami vedení terapeutického působení a možnostmi ověření věrohodnosti SI intervence. Budeme se věnovat praktickým postupům, jak v terapii ovlivňovat jednotlivé senzorické systémy a jak pracovat s jejich propojováním. Pochopení věrohodnosti přístupu se dotkneme v rozboru videoukázek z terapeutické praxe.

Požadavky na splnění workshopu: Workshop vyžaduje aktivní zapojení účastníků s nároky na ověření znalostí v praxi, mezi bloky (2.a 3.) je zadána samostatná domácí práce (vyšetření klienta a vytvoření hypotéz), respondent kurzu zde dokazuje, že je schopen získané dovednosti prakticky využít a prezentovat. Je tedy nutné počítat s časovou dotací na domácí přípravu.

Lektoři: Mgr. Petra Dvořáková (odpovědný lektor), Mgr. Klára Šimková, Mgr. Veronika Husovská, Bc. Zdenka Hyttichová